Czy chwalić się w CV pracą poniżej naszych kwalifikacji?

Pierwsza praca młodych ludzi to na ogół zajęcie dorywcze, które nie ma nic wspólnego z wymarzonym stanowiskiem. Czy w swoim CV warto chwalić się pracą kelnerki lub roznosiciela ulotek? Problem bezrobocia sprawia, że młodzi ludzie często są zmuszeni do podjęcia pierwszej lepszej pracy, która na ogół znacznie odbiega od ich wykształcenia. Często jest to roznoszenie ulotek, praca w charakterze barmana, kelnerki albo przysłowiowe zmywanie naczyń gdzieś w zachodniej Europie.

Każdy traktuje to jako zajęcie tymczasowe, cały czas szukając zatrudnienia zgodnego ze swoim wykształceniem. Pojawia się zatem pytanie, czy taką pracą poniżej naszych kwalifikacji w ogóle powinniśmy się chwalić w swoim CV czy liście motywacyjnym? Doradcy zawodowi nie mają w tej kwestii wątpliwości – oczywiście, że warto. Każda praca, nawet najprostsza świadczy na naszą korzyść – dowodzi tego, że jesteśmy sumienni, odpowiedzialni, punktualni, rzetelni, a to cechy pożądane na każdym stanowisku – zarówno kelnera jak i menedżera w dużej firmie.

Jeszcze lepiej, jeśli mamy za sobą pracę za granicą nawet na przysłowiowym zmywaka – świadczy to bowiem o tym, że nie boimy się wyzwań, potrafimy rozwiązać problem własnego bezrobocia, no i na pewno znamy język obcy.

handel mobilny