Czym jest transport kombinowany?

Nawet jeśli mamy tylko minimalną wiedzę na temat transportu, dobrze wiemy, że do przewożenia towarów możemy korzystać z różnych propozycji. Możemy wybrać samochód, kolej, prom czy samolot. Oczywiście każdy z tych transportów ma swoje wady i zalety, dodatkowo każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak najważniejsze jest tutaj to, abyśmy zawsze wybierali taki transport, który będzie najlepszy w danym przypadku. Jednak może się czasami okazać, że najlepszą propozycją na transport będzie ta, która będzie wybierała transport kombinowany.

Warto sprawdzić taką opcję

Zazwyczaj kiedy poszukujemy transportu, zwłaszcza takiego, który ma się odbywać na stosunkowo niewielkiej odległości, myślimy o tym, żeby całą trasę pokonać jednym transportem.

To oznacza, że niejednokrotnie decydujemy się na samochód, ponieważ to właśnie on jest w stanie przejechać od rampy w miejscu załadunku, do rampy w miejscu rozładunku. Ale prawda jest taka, że organizując transport towarów, wcale nie musimy decydować się tylko i wyłącznie na jeden środek transportu. Tak naprawdę możemy wybrać transport kombinowany i co więcej, może się okazać, że po dokonaniu dokładnych i szczegółowych obliczeń, okaże się on nie tylko tańszy, ale również może się okazać, że zabierze mniej czasu.

O co tutaj chodzi?

Zastanawiamy się, czym jest transport kombinowany? To taki przewóz towarów, który wykorzystuje przynajmniej dwa środki transportu, choć oczywiście może wykorzystywać też więcej, jeśli zachodzi taka potrzeba. To oznacza, że z firmy możemy za pomocą samochodu przewieźć nasz towar na peron, na którym będzie czekał pociąg. Przeładowujemy towar z samochodu na pociąg i tym środkiem transportu jedzie on do miejsca przeznaczenia.

Ale oczywiście tam na miejscu znowu musi być przeładowany do samochodu, bo pociąg nie będzie mógł podjechać pod samą rampę. Nie mniej może się okazać, że taki transportkombinowany czy to samochód – pociąg czy samochód – samolot lub prom, okaże się znacznie tańszy i szybszy. I chociaż może się wydawać, że logistycznie jest bardziej skomplikowany, to nic bardziej mylnego. Naprawdę warto się przyjrzeć tej propozycji, bo może się okazać, że taki przewóz towarów będzie otwierał przed nami nowe możliwości. Warto zobaczyć jak prezentuje się taki transportkombinowany, ile kosztuje i jak wiele czasu może zajmować. Jeśli zestawimy ze sobą wszystkie niezbędne dane, może się okazać, że taki transport będzie najbardziej korzystny i że naprawdę warto będzie go wykorzystywać do przewozy różnych towarów.