Jakie produkty warto kupować na zapas przy budowie?

Budowa domu pochłania spore kwoty pieniędzy. Z tego powodu normalne jest, że inwestorowi podczas trwania budowy szukają oszczędności. Często się zdarza, że dzięki obniżkom cen i promocjom można kupić materiały budowlane w atrakcyjnych cenach.

Jednakże warto wiedzieć, że nie wszystkie materiały można kupić na zapas i przechowywać do późniejszego wykorzystania.W związku z tym, podpowiadamy, jakie produkty warto kupować na zapas przy budowie. Najczęściej popełnianym błędem przy budowie domu jest kupowanie na zapas cementu i zapraw budowlanych.

Otóż trzeba wiedzieć, że można je składować maksymalnie 3-4 miesiące, ponieważ tracą swoje właściwości ze względu na wilgoć w powietrzu. Jednakże warto kupować farby, szpachlówki oraz masy akrylowe, ale należy przechowywać je w ogrzewanych pomieszczeniach. Jeżeli mamy miejsce do przechowywania oraz ceny są atrakcyjne, warto kupić płyty gipsowo-kartonowe na zapas.

Istotne jest, aby przechowywać je na płasko i zabezpieczyć je przed wilgocią. Poza tym poleca się kupowanie na zapas glazury i terakoty. Materiały te nie wymagają dużej powierzchni do przechowywania i mogą być przechowywane na zewnątrz.

Warto kupować glazurę i terakotę na zapas, ponieważ zdarza się, że po kilku miesiącach pojawia się problem z dokupieniem konkretnego wzoru i koloru. O zakupie na zapas warto pomyśleć również przy kupowaniu pokrycia dachowego, które również można przechowywać pod gołym niebem. Dobrym pomysłem jest również kupno grzejników czy elementów instalacji centralnego ogrzewania wcześniej, jeśli cena jest korzystna.

Zazwyczaj obniżki elementów systemu ogrzewania są jesienią i warto wtedy pomyśleć o oszczędnościach.