Nadawanie satelitarne

Gdy w Polsce pojawiła się oferta kanałów telewizji satelitarnej zrobiła furorę i poważnie zagroziła stacjom dysponującym tylko nadajnikami naziemnymi. Czym się charakteryzuje? Telewizja satelitarna działa dzięki użyciu nadajników (czyli transponderów) znajdujących się na sztucznych satelitach ziemskich. W ten sposób sygnał pokrywa ogromne obszary dzięki jednemu tylko nadajnikowi.

Takie rozwiązanie jest szczególnie sensowne w miejscach, gdzie nadajnik naziemny jest niemożliwy lub nieopłacalny do założenia. W celu odbierania sygnału, użytkownik musi być wyposażony w antenę oraz odbiornik satelitarny oraz oczywiście w odbiornik telewizyjny. W naszym kraju najbardziej popularni dostawcy telewizji satelitarnej to Cyfrowy Polsat oraz Orange TV, a także Astra.

Kupując głośniki bezprzewodowe wraz z kinem domowym otrzymasz kupon rabatowy

W sklepach ze sprzętem RTV i AGD znaleźć dziś możemy bardzo duży wybór urządzeń, które pozwolą odbierać sygnał z satelity (jednej lub wielu). Niektóre odbiorą sygnał free-to-air, czyli program darmowy, inne umożliwią odbiór telewizji kodowanej. Bardziej zaawansowane sprzęty potrafią także nagrywać nadane programy na wbudowany dysk lub inny rodzaj pamięci.

www.24dvd.pl