Nie tylko długość się liczy

Gdy wybieramy suknię na wieczór największą wątpliwością jest jej długość. Jest to zrozumiałe, gdyż to właśnie dolne części kobiecej sylwetki najczęściej bywają problematyczne.

Jednak nie należy zapominać o górnej partii kreacji, która także decyduje o ostatecznym efekcie. Kobiety o ładnych, proporcjonalnych ramionach mogą sobie pozwolić na podkreślenie tej części ciała.

Mamy tu do wyboru nie tylko popularny dekolt gorsetowy podkreślający biust, ale także sukienkę na jedno ramię czy mocno zdobione ramiączka o wyszukanym kształcie. Górna część kreacji jest idealna do eksponowania wszelkich dodatków, jak sztuczne kwiaty, broszki czy wisiory i naszyjniki.

Wszystkie te rozwiązania zwrócą uwagę na górną część ciała i pozwolą zaakcentować smukłe ramiona czy pięknie ukształtowane plecy. Jeśli jednak uważasz, że ramiona nie są Twoją mocną stroną zwróć się ku sukienkom z bardziej zabudowaną górą.

Delikatny rękawek lub szerokie ramiączka z koronki także dodają uroku, ale nie przyciągają uwagi. Wtedy postawić można na asymetryczny, silnie rozkloszowany lub obficie zdobiony dół sukni.