Po jakich studiach najłatwiej znaleźć pracę?

Czasy, kiedy tytuł magistra sprawiał, że łatwo było znaleźć pracę, dawno minęły, chociaż są kierunki studiów, których absolwentom, problem bezrobocia nie grozi. Masowy wzrost liczby młodych ludzi, którzy kończą studia, sprawił, że rynek nasycił się wieloma specjalistami. Przede wszystkim polskie uczelnie w nadmiarze „produkują” absolwentów kierunków humanistycznych – politologów, pedagogów, socjologów, ale także specjalistów od ekonomii czy marketingu.

Osoby, które decydują się na takie kierunki studiów, muszą liczyć się z wizją bezrobocia, ponieważ w ich branżach o każde wolne stanowisko ubiega się bardzo wielu kandydatów. O wiele łatwiej znaleźć pracę młodym ludziom, którzy zdecydowali się na studiowanie kierunków inżynierskich, matematyczno-przyrodniczych, medycyny i informatyki. To właśnie te gałęzie gospodarki cały czas się rozwijają, powstają nowe przedsiębiorstwa, które potrzebują nowych pracowników.

Przed wyborem studiów każdy młody człowiek powinien dobrze przeanalizować, czy dyplom danego kierunku zapewni mu szybkie znalezienie pracy czy też może grozi wylądowaniem na bezrobociu.