Poddasze użytkowe czy warto?

Wybór projektu domu to spory dylemat. Trzeba się dobrze zastanowić nad wielkością domu, liczbą pomieszczeń, a do tego trzeba podjąć decyzję, czy chcemy dom piętrowy, parterowy a może dom z użytkowym poddaszem. Przedstawiamy plusy i minusy budowy domu z poddaszem użytkowym. Poddasze użytkowe to rozwiązanie o wielu zaletach.

Przede wszystkim warto się zdecydować na projekt domu z poddaszem użytkowym, gdy budujemy dom o niewielkim metrażu. Wtedy liczy się każdy metr kwadratowy i poddasze użytkowe może bardzo się przydać. Można tam wtedy urządzić małą sypialnię, pokój dziecięcy czy gabinet. Zaletą domów z poddaszem użytkowy jest fakt, że wymagają mniejszej powierzchni działki niż domy parterowe o takim samym metrażu.

Dlatego też jest to świetne rozwiązanie, gdy dysponujemy niewielką działką. Łatwo można go usytuować na działce i lepiej wykorzystać przestrzeń. Ponadto zaletą poddasza użytkowego jest możliwość wykończenia go w późniejszym czasie wraz z zachowaniem komfortu użytkowania parteru. W przypadku domów piętrowych nie zawsze jest to możliwe.

Poza tym warto pamiętać, że domy z poddaszem użytkowym są tańsze w budowie i utrzymaniu niż domy parterowe i piętrowe. Wadą poddasza użytkowego są przede wszystkim skosy, co może utrudniać aranżację pomieszczeń. Największy problem może być z łazienką, oraz z małymi pomieszczeniami  które trzeba jakoś wyposażyć, jednak zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie jak mała umywalka do toalety. Za tym co przemawia również na niekorzyść poddasza użytkowego są strome schody.

Podsumowując, warto rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem ostatecznej decyzji o budowie domu z poddaszem użytkowym.

www.eurohockey.pl