Wykończenie domu

Budowa domu to spore wyzwanie. Przede wszystkim wymaga sporego zaangażowania i wysiłku ze strony właścicieli oraz dużych nakładów finansowych. Osoby podejmujące się tego przedsięwzięcia powinny pamiętać, że stan surowy zamknięty to tylko połowa sukcesu. Drugą połowę stanowi wykończenie domu. Przedstawiamy kilka istotnych informacji na temat prac wykończeniowych.

Niestety, ale często się zdarza, że budowa domu przekracza zaplanowany budżet. Po wybudowaniu domu w stanie surowym zamkniętym okazuje się, że niewiele pieniędzy zostało na prace wykończeniowe. Aby tego uniknąć, przy planowaniu budżetu trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Należy uwzględnić wielkość pomieszczeń, jakość elementów, których chcemy użyć w pracach wykończeniowych, koszty robocizny oraz ogólny standard domu. W pierwszej kolejności należy wykonać montaż instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych.

Niestety, ale trzeba pamiętać, że montaż centralnego ogrzewania będzie największym wydatkiem. Na zakup pieca, grzejników oraz elementów instalacji grzewczej będzie potrzebna spora suma pieniędzy. Dopiero potem można rozpocząć tynkowanie ścian, a następnie wylewanie posadzek i układanie płytek lub innego rodzaju podłóg. Kolejnym krokiem jest malowanie ścian i sufitów. W przypadku łazienek i kuchni należy wziąć pod uwagę również montaż urządzeń sanitarnych oraz AGD.

Ponadto prace wykończeniowe, jak już wcześniej zostało wspomniane, obejmują montaż instalacji elektrycznych i projektowanie oświetlenia. Należy pamiętać o zamontowaniu odpowiedniego oświetlenia w pomieszczeniach.

www.101filmow.pl