Chorzy na serce w samolocie

Obecnie podróże są elementem na stałe wpisane w życie ludzi. Przemieszczanie się po świecie jeszcze nigdy nie było takie łatwe i szybkie, a wszystko to za sprawą samolotu.

Jednak czy można spokojnie podróżować samolotem, chorując na serce? Chorzy na serce jak najbardziej mogą wsiąść na pokład samolotu, muszą jednak zachować ostrożność i stosować się do kilku prostych wskazówek. Przed podróżą warto skonsultować się z lekarzem, który rozwieje wszelkie wątpliwości i wskaże, na co należy zwrócić uwagę.

Przede wszystkim nie można dopuścić do powstania zakrzepów w tętnicach, które bywają bardzo groźne i mogą prowadzić nawet do zawału. Warto więc regularnie spacerować podczas lotu czy też wykonywać proste ćwiczenia polegające na zginaniu i prostowaniu nóg.

Ponadto osoby cierpiące na schorzenia serca powinny unikać kofeiny i alkoholu. Coraz częściej okazuje się, że nawet poważniejsze choroby nie stoją już na przeszkodzie do normalnego, w pełni aktywnego życia.

Osoby cierpiące na dysfunkcje serca mogą śmiało decydować się na podróże samolotem, jednak zawsze powinny być przy tym ostrożne i rozsądne.