Co to magnetoterapia?

Magnetoterapia to nowoczesne rozwiązanie dla każdego, kto boryka się z uporczywym bólem stawów i innych części ciała. Jest to metoda, którą stosuje się w leczeniu oraz odnowie biologicznej. Jest również wykorzystywana w działaniach rehabilitacyjnych. W ramach magnetoterapii, za pomocą magnesów lub innych urządzeń, wytwarza się pole magnetyczne.

W takim polu eksponowane jest problematyczna część ciała. Dzięki magnetoterapii stymulowane są wszelkie procesy odpornościowe czy regeneracyjne. Takiej metodzie odnowy biologicznej powinny poddać się osoby cierpiące na reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporozę czy zwyrodnienia stawów, kończyn i kręgosłupa. Magnetoterapia wskazana jest w również w przypadku zaburzeń w krążeniu limfy i krwi, stanów pourazowych i pooperacyjnych.

Z jej efektów mogą skorzystać osoby borykające się z migreną, oparzeniami i odleżynami, owrzodzeniami, bliznami pozawałowymi oraz zaburzeniami ukrwienia serca. Oczywiście magnetoterapia stosowana jest przy wielu innych przypadłościach. Magnetoterapia ma na celu stymulację procesów oddychania komórkowego, a także regeneracji tkanek. Metoda ta przeciwdziała stanom zapalnym i jest lekiem na ból.

Dzięki niej następuje zmniejszenie napięcia naczyń mózgowych, a tkanki są lepiej zaopatrzone w tlen. Warto wiedzieć, że magnetoterapii nie wolno wykonywać przy chorobach nowotworowych, chorobie wieńcowej, niewydolności nerek oraz przy chorobach zakaźnych. Magnetoterapii nie mogą poddać się także kobiety w ciąży oraz osoby z elektronicznymi implantami. Istnieją również inne przeciwwskazania.

www.kantor-losiak.pl