Czym zajmuje się chirurgi naczyniowa?

Żylaki, czyli przewlekła niewydolność żylna, to bardzo poważne schorzenie, które nie może być bagatelizowane. Różne rodzaje żylaków wymagają innego leczenia. Ważne, by zaraz po pierwszych objawach, zgłosić się do lekarza, który zaleci dalsze postępowanie.

Chorobami związanymi z układem krwionośnym zajmuje się chirurgia naczyniowa, która jest podspecjalnością chirurgii zajmującą się leczeniem operacyjnym. Warto wiedzieć czym w ogóle zajmuje się dział medycyny jakim jest chirurgia naczyniowa. Otóż jej zakres obejmuje zaburzenia w obrębie naczyń limfatycznych i krwionośnych, ale z wyłączeniem serca.

To właśnie od chirurgów naczyniowych zależy życie wielu ludzi. Tacy lekarze zajmują się również leczeniem niewydolności żylnej. W zakres ich działalności wchodzi przeprowadzanie zabiegów, które mają na celu usunięcie żylaków.

Przewlekła niewydolność żylna może dotyczyć różnych partii ciała. Flebolog to lekarz, który zajmuje się rozpoznawaniem żylaków. Wizytę u flebologa można złożyć nie tylko z powodu żylaków, ale również z racji popękanych naczynek, czyli tak zwanych pajączków.

Flebolog zajmie się także obrzękami limfatycznymi oraz owrzodzeniami podudzi. Oprócz flebologa, żylakami może zająć się chirurg naczyniowy. Chirurgia naczyniowa polega jednak na usuwaniu zmian, a mniej na ich diagnozowaniu.

Przeprowadzane w jej ramach operacje polegają głównie na oczyszczaniu naczyń krwionośnych czy usuwaniu zrostów i tętniaków. Chirurg naczyniowy może też dokonać przeszczepu naczynia czy wstawienia protezy naczyniowej.