Dietę powinniśmy wspierać ćwiczeniami

Stosujemy różne diety, co chwilę próbujemy czegoś innego, a jednak nadal nie jesteśmy zadowoleni z naszego wyglądu, ciągle męczymy się z dodatkowymi kilogramami, a do tego wszystkiego jeszcze mamy wrażenie, że jesteśmy ciągle głodni? Jeśli tak faktycznie jest, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaka jest nasza dieta, czy dostarcza nam ona niezbędnych składników, abyśmy mieli energię na funkcjonowanie przez cały dzień, no i powinniśmy się zastanowić, czy mamy zapewnioną odpowiednią aktywność fizyczną każdego dnia. Może się okazać, że w pewnym momencie sama dieta to będzie za mało, abyśmy mogli obserwować spadek naszej wagi.

Wszystko musi być zbilansowane

Oczywiście jeśli do tej pory jedliśmy wszystko na co mieliśmy ochotę i w takich ilościach w jakich chcieliśmy, a teraz zaczniemy stosować dietę, to przez pewien czas nasza waga zacznie spadać. Będziemy widzieli uciekające kilogramy, będziemy odnotowywali mniejszą ilość centymetrów w pasie czy biodrach. Ale przyjdzie taki czas, kiedy nasz organizm przyzwyczai się do diety, kiedy nie będzie potrzebował już takich ilości jedzenia jak dawniej, a wówczas może się okazać, że te kilogramy zaczną uciekać znacznie wolniej, a w pewnym momencie po prostu się zatrzymają. Dlatego też za zbilansowaną dietą powinny iść także odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Ważne w nich będzie to, abyśmy ćwiczyli codziennie, przynajmniej przez kilkadziesiąt minut, bo to da większe efekty, niż gdybyśmy mieli ćwiczyć raz w tygodniu przez kilka godzin. Odpowiednio dobrana pod nas dieta, w połączeniu z regularnym wysiłkiem fizycznym sprawi, że łatwiej będzie nam osiągnąć taką wagę, o jakiej zawsze marzyliśmy. Możemy zacząć od ograniczenia ilości jedzenia, które spożywamy podczas jednego posiłku, pilnowania abyśmy jedli częściej tylko mniej, i dodatkowo od szybkich spacerów. Z biegiem czasu możemy zwiększać naszą aktywność fizyczną, jednocześnie pozostając przy tej samej diecie.

Dietetyk nam pomoże

Zazwyczaj myśląc o dietetyku, myślimy raczej o diecie, którą może on dla nas przygotować. Faktycznie, po przeprowadzonym wywiadzie, sprawdzeniu stanu naszego zdrowia i rozmowie o tym, co finalnie chcemy osiągnąć dietetyk będzie mógł przygotować dla nas odpowiednią dietę.

Ale może się też okazać, że przygotuje on dla nas odpowiedni zestaw ćwiczeń. Taki, który nie będzie dla nas zbyt obciążający na początek, tak abyśmy się nie zniechęcili, a który po pewnym czasie będziemy mogli bardziej rozbudować. Co więcej, warto też wiedzieć, że nawet jeśli dietetyk ułoży dla nas tylko dietę, ale nie zajmie się naszymi ćwiczeniami, to tymi ostatnimi może zająć się trener personalny. Znajdziemy go na siłowni czy w klubach fitness, a to oznacza, że dobierze on dla nas takie ćwiczenia, aby przyniosły spodziewane efekty i jednocześnie, żeby nie prowadziły do pojawiania się kontuzji. Warto zobaczyć jaką dietę powinniśmy stosować, ale jednocześnie nie możemy też zapominać o aktywności fizycznej. To nie musi być nic intensywnego, ważne żebyśmy regularnie ją uprawiali.