Laseroterapia w leczeniu bólu

Rozwiązaniem dla osób cierpiących na uciążliwe bóle może być laseroterapia. Taka metoda znalazła swoje zastosowanie właśnie w leczeniu bólu i przynosi satysfakcjonujące efekty. Laseroterapia jest szybka, bezbolesna, a przede wszystkim skuteczna. Nie jest też groźnym zabiegiem, który może powodować różnego typu powikłania, dlatego warto wziąć ją pod uwagę.

Do leczenia bólu wykorzystywane są lasery biostymulacyjne. To lasery o niskiej mocy, które potrafią uporać się ze stanami zapalnymi. Laseroterapia biostymulacyjna stymuluje tkanki do regeneracji, przyspiesza przemianę materii, a przede wszystkim radzi sobie z bardzo silnym bólem. To lek na bóle mięśni, nerwobóle oraz powikłania po złamaniach czy skręceniach.

Oprócz właściwości biostymulacyjnych, światło lasera działa także przeciwzapalnie. W tym przypadku, jest to ratunek dla osób z obrzękami czy zaburzeniami przepływu krwi. Biostymulacja polega na przyspieszeniu odbudowy komórkowej szybszej regeneracji organizmu. Laseroterapia dzieli się na monoterapię oraz terapię skojarzoną.

Monoterapia to leczenie dolegliwości bólowych tylko przy wykorzystaniu światła lasera. Natomiast terapia skojarzona to wspieranie lasera poprzez fizykoterapię czy farmakoterapię. Można ją wspierać również przez akupunkturę. Dopiero po rozpoznaniu dolegliwości przez odpowiedniego lekarza, można dobrać właściwą metodę przeciwbólową.

Moc promieniowania, jego rodzaj i częstotliwość dostosowywane są do każdego pacjenta indywidualnie.