Omega-3 dla serca

Co kryje się pod nazwą omega-3? Nic innego jak nienasycone kwasy tłuszczowe o działaniu prozdrowotnym. Organizm ludzki wykazuje duże zapotrzebowanie na te składniki, ponieważ nie jest w stanie ich samodzielnie syntetyzować z innych dostarczanych substancji.

A jak działają te kwasy tłuszczowe na serce? Przede wszystkim zmniejszają ryzyko wtórnych i pierwotnych zawałów oraz pomagają osobom zmagającym się z zaburzeniami rytmu serca. Kwasy omega-3 mają również działanie przeciwmiażdżycowe i korzystnie wpływają na stabilizację ciśnienia.

A w czym znaleźć ten cenny składnik odżywczy? Przede wszystkim w rybach, oliwie z oliwek i w tranie. Jednak jego źródło znajdziemy także w takich produktach jak oleju słonecznikowym, smalcu przemysłowym z dodatkiem oleju roślinnego oraz maśle kakaowym.

Lista produktów spożywczych, w których występują nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 jest bardzo długa, przez co każdy z nas może mieć do nich dostęp. Zarówno nasz organizm, jak i nasze serce potrzebują tych składników, aby lepiej i wydajniej funkcjonować, dlatego warto pomyśleć o nich, układając codzienną dietę.

www.cech.ilawa.pl